AHİLİK HAFTASI BAŞLADI.

Esnaf ve sanatkârların piri Ahi Evran ve Ahilik Teşkilatının Denizli’de ki kurucusu Ahi Sinan’ın düşünce ve öğretilerini yaygınlaştırmak amacıyla 54 yıldır bayram, 31 yıldan bu yana da hafta niteliğinde düzenlenen Ahilik Haftası bugün başladı.

31. Ahilik Haftası kutlamaları 18 Eylül Salı günü Bayramyerinde gerçekleştirilecek programla başlayıp, Perşembe ve Cuma günleri düzenlenecek etkinliklerle sona erecek. 17-23 Eylül tarihleri arasında ilimizde ve yurt genelinde kutlanacak Ahilik Haftası öncesi Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli halkını ve esnaf camiasını kutlamalara davet etti.

Ahilik geleneğini yaşatmak ve Ahi Evran ve Ahi Sinan’ı anmak amacıyla bu yıl 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 31. Ahilik Haftası kutlamaları öncesi bir açıklama yapan Başkan Turgut Devecioğlu; “Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir yer tutan Ahilik, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Bu kültürü tanıtmak için gayret içerisinde olacağız. Denizli Valiliğimiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, Pamukkale Üniversitemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Sanayi ve Ticaret Odaları ve Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizce hafta boyu düzenlenecek etkinliklere esnaflarımızı ve değerli hemşehrilerimizi davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ahilik haftası kutlamaları, salı günü saat 09.00’da Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayacak ardından saat 11.00’de Bayramyeri Meydanında protokolün katılımı ile konuşmalar, yılın Ahi’si, yılın kalfası ve yılın çırağı seçilen esnaflara belgelerinin verilmesi ve Şed Kuşatma Töreni gerçekleştirilecek.


 • Baskanın Mesajı

  Hazırlanıyor... Devamını Oku
 • Hava Durumu

 • ILETISIM

  • Adres : 15 Mayıs mah. 832 Sk. Esnaf Sarayı No:2 K:4 Pamukkale/Denizli

   Tel      : 0258 242 71 76 - 77

   Fax     : 0258 242 71 78

   Mail     : desob20@hotmail.com

   Link     : denizliesob.org